Sărbătoarea sfântă a Învierii Domnului

Intreaga crestinatate isi primeneste, in aceasta saptamana, a Patimilor, trupul si sufletul pentru a primi in curatenie Invierea Domnului. Dumnezeu ne-a daruit un univers de ale carui minunatii sa ne bucuram deplin. Dumnezeu ne-a dat viata sa traim si pentru altii, Dumnezeu ne-a dat suflet si constiinta pentru a iubi, pentru a ne bucura, pentru a impartasi bucuria cu cei asemenea noua, pentru a sluji luminii si binelui.

Sărbătoarea sfântă a Învierii Domnului

Să reverse asupra voastră sănătate,

Belşug şi bucurii,

Iar lumina din noaptea sfântă să vă ridice sufletele

Spre noi trepte spirituale şi să vă însoţească paşii pe drumul vieţii.

In noaptea învierii, când clopotele bat, cu lumânări aprinse,

Cu sfletul curat, să spunem împreună...

CRISTOS A ÎNVIAT!

Programul Sfintei Liturghii

Joia mare:   ora   20:00 Cina Domnului
                   ora   22:00 - 23:00 Ora de adoratie

Vinerea mare:  ora   15:00  Calea Sfintei Cruci
                        ora   20:00  Celebrarea Patimi si Morti
                                                                        Domnului

Sambata mare nu sunt celebrari liturgice pe parcursul zilei
         ora   21:00 Sf. Vigilia Pascala cu  Sfanta
                                             Liturghie din noaptea de Paste.

Duminica Pastelui:
               ora 11:00 Liturghia Parohiala Solemna
         ora 17:00 Sfanta Liturghie

Va asteptam la celebrarile din saptamana  mare.
Va dorim sarbatori fericite:
Cristos a Inviat!

Campania "Decizi 100% ce faci cu 2%!"

A. Persoane fizice:

Incepand cu 1 ianuarie 2005, in noul Cod fiscal a aparut "pervederea 1%", ce permite fiecarei persoane care plateste impozit la stat sa directioneze 1% din impozitul pe venitul anual catre o organizatie nonprofit. Astfel, prin completarea unui singur formular, Declaratia pe venit global, decl_230_2008 fiecare cetatean poate sa directioneze 1% din impozitul datorat statului in contul unei organizatii umanitare.

In anul 2006 aceasta prevedere s-a schimbat si presupune un procent de 2% pentru o organizatie nonprofit, la fel in anul 2007.

Formularul Declaratia de venit global este trimis de catre administratia financiara locala, prin posta, tuturor persoanelor care realizeaza cel putin doua venituri. Persoanele care realizeaza doar un singur venit pot descarca declaratia de pe Ministerul Finantelor.

Descarca formular_230

B. Pentru firme:

Codul fiscal va permite sa donati o parte din impozitul pe profit pe care firma dumneavoastra ar trebui sa plateasca oricum bugetului de stat.

Astfel, puteti sponsoriza activitati socio umane cu pana la 20% din impozitul pe profit datorat Statului fara a depasi 3% din cifra de afaceri.

DE CE?

Pentru ca toate acestea sunt 100% gratuite:
Nu dati nimic din buzunarul dumneavoastra;
Contribuiti la dezvoltarea programelor sociale;
Concretizati in fapte virtutea caritatii crestine;
Ajutati astfel la dezvoltarea societatii civile.

Anul 2013

Am inceput cu indrazneala si plini de curaj un nou an, avem multe probleme de rezolvat si multe vise de indeplinit. Speram ca Bunul Dumnezeu ne va fi aproape si in acest an, desigur El lucreaza prin oameni si cu oameni si de aceea multumim tuturor binefacatorilor nostri, avem o lista lunga, dar respectam dorinta unora de a ramane in anonimat si spunem tuturor ”Multumim mult si Bunul Dumnezeu sa va binecuvanteze viata.”

In acest an curajosii parinti ai  Rita Sarah Agrigoroaie au decis si au infiintat propria asociatie, in lupta lor pentru a-i oferi Ritei o viata aproape normala, au acumulat multe informatii si multa experienta si doresc ca sa impartaseasca asta si celorlaltor parinti care se confrunta cu probleme similare. Desigur Rita mai are un drum lung de parcurs si are nevoie de ajutorul nostru al tuturor, de aceea va rugam sa sustineti in continuare acest caz directionand 2% in contul  Asociatiei Pro – Rita:

Cod de identificare: 30828022
Cont bancar: RO33 INGB 0000 9999 0334 4877

Tel: 0721.749.325

si accesand site-ul www.rita-sarah.ro

Deasemenea conturile noastre va stau la dispozitie pentru a directiona 2% din impozit pe venit si a contribui la susutinerea proiectelor noastre sociale.

Campania "Decizi 100% ce faci cu 20% cu impozitul pe profit !"

Ne puteti ajuta sa ne continuam proiectele si sa ne indeplinim planurile de viitor

Directioneaza 20% din impozitul pe profit pana la 31 decembrie.

Modalitatea de directionare este simpla, compania isi calculeaza suma aferenta celor 20% din impoziul pe profit, apoi incheie un contract de sponsorizare cu Asociatia Caritas Campulung, iar cheltuielile sunt deductibile.

Acest tip de sponsorizare nu presupune alte cheltuieli suplimentare si nu afecteaza profitul net al companiei.

Asociatia Caritas Campulung multumeste tuturor persoanelor care au sprijinit asociatia noastra pana in prezent.

“Un milion de stele”

Asociatia Caritas Campulung impreuna cu Scoala Sf. Iacob si  Asociatia Vicentiu de Paul va invita in data de 12 octombrie 2013 ora 18:00 in fata Primariei din Campulung Muscel la evenimentul "Un milion de stele".